Blog

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami, czytaj o naszych radach, rozwiązaniach i ciekawostkach ze świata zdrowego trybu życia!

Praca za biurkiem, a zdrowe odżywianie

Jeśli trafiłeś tutaj to prawdopodobnie jesteś pracownikiem biurowym, który chciałby uniknąć pułapek zastawianych na swoją dietę przez intensywny wysiłek umysłowy i siedzący tryb pracy. 

Założę się również, że masz dość podjadania kupowanej w drodze do pracy przetworzonej, dosładzanej żywności, a Twój organizm złym samopoczuciem zgłasza swój wyraźny sprzeciw przeciwko takiemu odżywianiu!

Jeśli do tego nie jesteś fanem przygotowywania sobie posiłków na cały dzień lub najzwyczajniej w świecie nie masz na to czasu – mamy dla Ciebie idealne rozwiazanie. 

Catering dietetyczny z dostawą do domu gotowego zestawu zbilansowanych posiłków na cały dzień to sposób na skuteczne poradzenie sobie z zagrożeniami, które niesie niewłaściwe odżywianie podczas wykonywanej pracy. Minimalizuje się w ten sposób zagrożenia zdrowotne płynące ze złej diety i nieodpowiedniego stylu spędzania czasu – zarówno czasu pracy, jak i czasu wolnego.

Spędzając 8h dziennie przy biurku, gdzie pracujesz przy komputerze, rozmawiasz przez telefon, sporządzasz dokumenty, a w międzyczasie zjadasz przy nim poisłki popijane szybką kawą, bardzo szybko możesz doprowadzić do sytuacji, w której przyjęty styl życia odbije się na Twoim zdrowiu i kondycji psychicznej. Wracasz do domu wyczerpany, nie masz ochoty podejmować dodatkowej aktywności? Już po kilku dniach może przełożyć się to na Twoją produktywność i efektywność, a do listy zagrożeń dopiszesz ryzyko cukrzycy i nadciśnienia, a przede wszystkim otyłość (wg przeprowadzonych badań 30% pracowników umysłowych posiada nadwagę, a kolejne 10% jest w grupie bezpośredniego zagrożenia).

Zalety diety dla pracownika biurowego zaproponowanej w fomie cateringu są bezsprzeczne. Nad ułożeniem jadłospisu czuwa profesjonalny dietetyk, dlatego menu dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a posiłki przygotowywane są z zawsze świeżych sezonowych składników, bogatych w witaminy, z zastosowaniem odpowiedniej obróbki termicznej i z uwzględnieniem wrażeń estetycznych – tak aby jedzenie było smaczne, zdrowe i zarazem przyjemne. 

Jeśli do zdrowych posiłków dołoży się drobne zmiany w trybie życia takie jak jedzenie poza stanowiskiem pracy (w miarę możliwosci) i kilkuminutowe przerwy na prostą aktywnośc fizyczną (czasami wystarczy na przykład wybrać schody zamiast windy lub przechadzkę do sąsiedniego biura zamiast wykonania telefonu) ryzyko powiązań pomiędzy Waszym złym samopoczuciem a wykonywaną pracą biurową znacząco spadnie. Pamiętajcie, że wspólne posiłki to świetny sposób na integrację zespołu współpracowników!

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i produktywność, a przy okazji smacznie i regularnie zjeść, zaufaj doświadczeniu specjalistów, którzy przy wsparciu dietetyka ułożą i przygotują menu gwarantujące energię zarówno podczas pracy, jak i w Twoim czasie wolnym oraz wpłyną pozytywnie na Twój stan zdrowia i nawyki żywieniowe.

Instagram